Все про зимові шиповані шини

Posted on

Зимові шини з шипами не користуються таким великим попитом, як звичайна фрикційна гума. Але є водії, які вважають, що взимку тільки шиповані шини здатні забезпечити надійність і безпеку на дорозі. Розберемося в цьому питанні.

Типи протекторів шипованих автопокришок

Придбати зимову гуму з шипами можна на сайті MASTERSHINA.COM з різними дизайнами протекторів:

  1. Симетрично ненаправлений. Класичний варіант, який добре підійде для спокійної їзди в межах населених пунктів.
  2. Симетрично направлений. Компауни оснащуються блоками з різними формами та розмірами. Усі вони вкриті гострими зачіпними кромками для надійнішого контакту з дорогою. Такі шини рекомендується купувати для інтенсивної їзди слизькими підйомами та бездоріжжям.
  3. Асиметричний. Протектор поділений на дві частини: одна частина має блоки, які покращують прохідність сильно засніжених доріг, а друга забезпечена канавками для відведення бруду та сльоти за межі зони контакту. Асиметричні покришки вважаються універсальними, але вони й найдорожчі.

Виробництво та види шипів

Головна відмінність шипованих шин від класичних моделей — металеві шипи на протекторі. Їх основне завдання — продавлювати щільно утрамбований сніг і зледенілі ділянки, забезпечуючи максимальний контакт покришок із дорогою.

Шипи виготовляються з міцної сталі, усередині оснащуються вольфрамовими сердечниками. На зовнішню частину наносяться алюмінієві елементи, які мають невелику вагу, але при цьому додають виробам міцності.

Колісні шипи виробляються у різних формах. Найбільшої популярності набули круглі шипи, які вважаються універсальними. Вони чинять менший тиск на гуму, що добре для протектора. Також шини з шипами округлої форми є найдешевшими у своєму сегменті.

Існують кілька видів шипів із гострими гранями. Основна класифікація базується на кількості кутів: чим їх більше, тим ефективнішою буде їзда в суворих зимових умовах. Однак з часом гострі грані все одно сточуються і набувають класичної округлої форми. Вартість шин із такими шипами вища.

Плюси та мінуси

Тепер про головне — плюси та мінуси шипованих шин. З позитивного, по суті, варто виділити лише один фактор — якісну їзду по щільному снігу та слизькій дорозі. Шипи продавлюють крижану плівку, завдяки чому колеса не втрачають контакту з дорогою ні на секунду.

Недоліків (порівняно з фрикційними шинами) значно більше:

  • на сухій і мокрій трасі ризик заносу збільшується;
  • більша вага — автомобілем складніше керувати, зростає витрата пального;
  • сильний шум із-під коліс — про комфортну їзду можна забути;
  • вища ціна, середній термін служби — значно нижчий;
  • шкода дорожньому покриттю.

Висновок напрошується один: під час вибору зимових шин потрібно орієнтуватися на умови їзди.