Конструкція та особливості напівпричепів-зерновозів

Posted on

Своєчасно зібрати врожай – украй важливо для кожного приватного фермера та економіки країни загалом. Але є ще один момент – його необхідно вчасно доставити до місць зберігання чи переробки, доки сировина не втратила найкращих якостей.

Ефективно впоратися з поставленим завданням здатна лише спеціалізована техніка, що відповідає цілій низці критеріїв. Вона повинна мати хорошу маневреність і стійкість, а вантаж перебувати під захистом від впливу зовнішніх факторів і розсипання по дорозі. За всіма перерахованими нюансами для доставки з полів зернових та інших культур краще за інших підходять напівпричепи-зерновози.

Конструкція зерновоза-напівпричепа

Умови перевезення зерна з поля в ангар чи переробні заводи не завжди благополучні. Часто шлях прокладений по нерівному покриттю, іноді їздити доводиться бездоріжжям. Ці нюанси враховуються виробниками зерновозів-напівпричепів, під які підбираються міцні шасі вантажних автомобілів від іменитих брендів.

Конструкція кузова в більшості моделях напівпричепів зерновозів має прямокутну форму. Зазвичай на них встановлюються вищі борти, ніж на класичні зерновози, що підвищує об’ємність бункера, а разом з нею, і вантажопідйомність.

Для захисту продукції від дощу або пилу передбачені натяжні тенти, які зазвичай йдуть у комплектації з новими напівпричепами зерновозами. Після навантаження ними нескладно накрити вантаж, водій подолає це завдання самостійно. Ще простіше тент відсунути убік, коли настає час вивантаження.

В Україні новий напівпричіп зерновоз купити пропонує з додатковими опціями – підняття окремих колісних осей, систем саморегулювання зазору та автоблокування, оптимізованих гальмівних властивостей, ABS та інших. Цим підвищується комфорт та безпека під час виконання роботи з перевезення та розвантаження товару.

Щоб напівпричіп-зерновоз радував продуктивністю, його технічні характеристики повинні відповідати наступним параметрам:

• гранична міцність кузова;

• багато вільного простору в кузові та висока вантажопідйомність;

• посилене шасі, що витримує великі навантаження;

• справні гальмівні системи, відмінна маневреність у дорозі та інші важливі їздові параметри.

Не одним зерном обмежується функціональність цих напівпричепів. Щойно сезон збирання врожаю буде закінчено, техніка може перевозити й іншу продукцію аграрного сектору, що робить покупку напівпричепа зерновозу ще вигіднішою.