Як правильно доглядати за стомою

Posted on

Стома – це отвір, створений хірургічним шляхом, який служить шляхом виведення калових мас або біологічних рідин. Стома може бути тимчасовою, на період реабілітації, або постійною, при хірургічних втручаннях на видаленні частини кишечника або сечовивідних шляхів.

Багато пацієнтів, які мають стому, відчувають дискомфорт лише через те, що не знають, як правильно доглядати стому. Тому в цій статті ми розповімо, як потрібно доглядати за стомою, щоб це займало мінімальну кількість часу та забезпечувало максимальний щоденний комфорт.

Підготовка до догляду за стомою

Перед початком процедур з догляду за стомою важливо підготувати всі необхідні матеріали, а саме стомні мішки та пластини, ножиці для підрізання стомних пластин, засоби для очищення шкіри навколо стоми (м’які серветки, гіпоалергенні мила), бар’єрні креми та пасти для захисту шкіри та засоби, що видаляють для стомних пластин (якщо необхідно)

Очищення стоми та шкіри навколо неї

Очищення стоми та шкіри навколо неї має бути делікатним та ретельним. Для цього потрібно вимити руки з милом та водою перед початком процедури. Далі необхідно очистити шкіру навколо отвору, за допомогою м’яких серветок та теплої води. Слід уникати миючих засобів, тому що необхідно максимально зберегти бар’єрну функцію шкіри. Якщо це не перше застосування калоприймача, слід акуратно зняти стомний мішок та пластину, обережно відклеюючи їх від шкіри. Ну і після якісного очищення, потрібно ретельно висушити шкіру м’яким махровим або паперовим рушником.

Профілактика ускладнень

Щоб уникнути ускладнень або дискомфорту, дотримуйтесь наступних рекомендацій:

• Регулярно перевіряйте стан шкіри. Якщо ви помітили почервоніння, висипання або інші ознаки роздратування, зверніться до лікаря.

• Слідкуйте за герметичністю стомного мішка та пластин, щоб запобігти витоку.

• Уникайте тісного одягу та поясів, які можуть чинити тиск на стому.

• Регулярно замінюйте стомний мішок

Правильний догляд за стомою вимагає часу та навичок, але згодом ви станете впевненим та самостійним у цьому питанні. Дотримуючись наведених вище рекомендацій, ви зможете забезпечити собі комфорт та здоров’я, незважаючи на наявність утоми.